MUKARNAS RESORT *****  

 

 

MUKARNAS RESORT*****

Vendndodhja:

Hoteli eshte i lokalizuar ne zonen turistike te Alanyas, 90 km larg nga Aeroporti i Antalyas. Ka plazhin e tij privat me rere dhe guralece ne vije te pare me detin.


Informacion per dhomat:

Hoteli ka ne total 420(299 dhoma Standarte, 4 dhoma Disabled, 25 dhoma Connection, 20 dhoma Non-Smoking, 54 Junior Suite, 10 Executive Suite, 7 Family Suite, 1 King Suite.dhoma)dhe 1100 shtreter. Ato jane te dekoruara me stil dhe elegance dhe jane te arreduara me te gjitha orendite moderne dhe luksoze. Dhomat kane Ballkon, Tv me kanale satelitore, Ajer te kondicionuar, Kasaforte sigurie dixhitale, Minibar, Telefon me linje direkte internacionale, Tualet me dush dhe te gjithe aksesoret e e nevojshem.


Restorantet dhe Baret:

Main Restaurant – restoranti qendror per mengjezin, dreken dhe darken

Sultan’s Restaurant – restorant A la Carte me 130 vende, ku keni mundesi te shijoni ushqime Tradicionale Turke

Chines Restaurant – ofrohen specilaitete te kuzhines Kineze

Italian Restaurant – keni mundesi te shijoni ushqime te kuzhines Italiane

Snack Bar – mund te shijoni Snacks

Disco – me muzike te perzgjedhur vendase dhe te huaj ne performancen e Dj rezident

Lobby Bar – i lokalizuar prane Lobbyt ofron te gjitha llojet e pijeve ne konceptin All Inclusive

Pool Bar – i lokalizuar prane psihines, ne te cilin serviren Refreshing drinks

Beach Bar – i lokalizuar prane plazhit, mund te shijoni pije te ndryshme alkoolike dhe joalkoolike

Vitamin Bar – keni mundesi te shijoni nje pije ne ambjentet relaxuese te SPA cente


Facilitete hoteli:

Bowling dhe Bilardo, Squash, Kinema Indoor, Internet café, Parkim i brendshem, Salle lojrash, Amfiteater me 500 vende

Voleyboll ne plazh, Fitness center, Tennis court, Ping-pong, 2 Banjo Turke, 2 Sauna, Jacuzzi, Pishine te jashtme per te rritur dhe femije, Pishine e brendshme per te rritur dhe femije, 4 Water Slides, Shezllon me dysheke dhe cadra plazhi.

Mini club Aqua, Mini club per femije, 3 Salla per Takime dhe Konfernca, Aktivitete ditore, Aerobi dhe Gjimnastike, Streching, Step, Darts, Water balls, programe dhe Aktivitete gjate dites, Show dhe Spektakel ne mbremje.

Karta Krediti: Visa dhe Master Card


Pagese Extra:

Fax dhe Telefon, Makina me qera, Fusha e Tenisit me ndricim, Lavenderi dhe Pastrim kimik, Parukeri, Doktor dhe Infermiere, Fotograf, Shopping centre, SPA dhe Wellnes center, Masazh

Sporte ujore me motor, Banana, Parasailing, Jet ski, Catamaran, Water ski, Toure me Yacht, Shkolle per Diving. 

Sherbimet e Hotelit

Sherbimet e perfshira

 • Disco
 • Darts
 • Volleyball
 • Mini Club
 • Fitness Center
 • Internet Cafe
 • Basketball
 • Music Live
 • Animation Team
 • Bar
 • Restaurant
 • Cinema
 • Outdoor Pool
 • Billiard
 • Aerobic
 • Jacuzzi
 • Tennis Court
 • Water Slides
 • Table Football
 • Air Condition
 • Sauna
 • Squash
 • Beach Volleyball
 • Video
 • Indoor Pool
 • Kids Club
 • Table Tennis
 • Aquapark
 • Game Room
 • Turkish Bath
 • Mini Golf
 • Mini Disco

Sherbimet me extra pagese

 • Hair Dressing Saloon
 • Water Sports Motorized
 • SPA
 • Baby Sitter
 • Shopping Centre
 • Rent a Car
 • Jet Ski
 • Parasailing
 • Fax
 • Diving School
 • Laundry Service
 • Health Club
 • Banana
 • Water Sports
 • Telephone
 • Beauty Center
 • Massage Center
 • Water Ski

 

 
 
 
 

 Back To Top